Visa ett inlägg
  #3  
Gammal 2013-12-03, 09:47
anco anco är inte inloggad
Mega medlem
 
Reg.datum: Apr 2012
Inlägg: 52
Standard

Citat:
Ursprungligen skrivet av clabbe Visa inlägg
Man måste nog läsa era stadgar specifikt för att förstå era regler och se om de behöver ändras.
är det bara den ang poströstningen som ordförande hänvisade till?

isf är det:
§ 8 För att medlem ska ha rösträtt vid föreningsmöten ska medlemsavgift för innevarande år vara betald. Medlemmen ska också ha fyllt 15 år
§ 9 Rösträtt får utövas med skriftlig och undertecknad fullmakt - dock maximalt 3 fullmakter per mötesdeltagare, eller genom skriftlig och undertecknad poströst.
Svara med citat